Изложбом специјалитета француске кухиње, ученици и професори паруновачке школе обележили су март – месец франкофоније, односно француског језика који се у овој образовној установи учи као други страни.
Према речима професорке Александре Ђорђевић деци од 5. до 8. разреда, осим језика, на часовима француског пуно се говори о култури, уметности, историји ове државе чији језик је заступљен на свим континентима.
Француска кухиња, кажу ученици, у многим сегментима је слична српској, боје француске заставе исте су као и српске само другачије распоређене.
Занимљиво је да један од симбола Француске и њеног главног града Париза, Ајфелов торањ, који је био неизоставна декорација у школи „Владислав Савић Јан“, јавности представљен на данашњи дан пре 127 година, а свечано отворен 6. маја 1889. године.

Франкофонија (франц. La Francophonie; службени назив: Међународна организација Франкофонија (франц. l'Organisation internationale de la Francophonie) је међународна организација која представља скуп држава, земаља и регија које користе француски као национални језик, службени језик, језик међународне комуникације и као радни језик. Франкофонија је француски израз, скован 1880. од стране француског географа Онесима Реклуа (Onésime Reclus), брата Елисија Реклуа (Elisée Reclus), којим је означио заједницу људи и држава које користе француски језик.

Франкофонију чини 53 земље чланице, две (Кипар, Гана) придружене земље и тринаест земаља (Јерменија, Аустрија, Хрватска, Грузија, Мађарска, Литванија, Пољска, Чешка Република, Словачка, Словенија, Србија, Украјина и Мозамбик) посматрача на самитима ове организације. У свакој од ових земаља француски језик се користи бар у минималној мери. Неколико земаља чланица имају лош положај у заштити људских права и промицању демократије. Предложене мере у виду санкција су расправљане неколико пута, али нису одобрене.

Модерна Франкофонија је створена 1970. Њен мото је једнакост, комплементарност и солидарност (égalité, complémentarité, solidarité). У почетку, Франкофонија је била мали клуб северних земаља у којима се прича француски, док је данас то важна међународна организација чије земље чланице сарађују на пољу културе, науке, економије, правде и мира. Заједно са осталим организацијама као што је УНЕСКО, Франкофонија ради на развијању лингвистике и културе у ери глобализма. Тесно сарађује са неким сличним организацијама шпанског и португалског језика (видети: Латинска унија и Заједница земаља португалског језика).