Тачно пре 30 година 1989. наша школа добила је кабинет информатике са 10 рачунара и централном процесорском јединицом. Уведена је изборна настава информатике у седмом и осмом разреду. Из те учионице слао се ТВ сигнал у све остале учионице са образовним програмом , као и обавештења за ученике на каирон панелу у холу школе. Генерације паруновчана овде су добиле основе информатичке писмености а неки су и постали врсни информатички стручњаци даљим школовањем.

PEKOM 32

Технолошки развој довео је до промене рачунара па су наши ученици имали прилику да међу првим раде на APPLE рачунарима са мишем.

Macintosh 128K

Крајем 90-их година школа добија прве PC рачунаре , штампаче и видео бим , што је допринело да и наши ученици буду у тренду тадашње технологије.

Данас после 30 година. кабинет наше школе и даље се освремењује  разним донацијама као и средствима школе, опремљен је најсавременијим рачунарима са приступом интернету .

Традиционално општинско и окржно такмичење се одржава у овом кабинету. Наставу информатике обавља насатавник Бојан Томић а у оквиру Техничког и информатичког образовања као и Технике и технологије наставници Бојан Зоњић и Братислав Момчиловић.