ЦЕНТАР ЗА СТРУЧНО УСАВРШАВАЊЕ

Regionalni centar za stručno usavršavanje prosvetnih radnika
  1. U Centru za stručno usavršavanje Kruševac u periodu od 12 do 14. avgusta 2019. godine u okviru opšteg programa kontinuiranog stručnog usavršavanja zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave realizuje se obuka pod nazivom: "Obrada teksta-napredni nivo".

word2

Obuku organizuje Nacionalna akademija za javnu upravu sa ciljem osposobljavanja polaznika za korišćenje naprednih tehnika u obradi teksta u programu MS Word. Polaznici obuke su zaposleni u javnoj upravi koji žele da unaprede digitalne kompetencije.

Realizator obuke je Jovan Aleksić, akreditovani realizator Nacionalne akademije za javnu upravu, a koordinator Božidar Fekonja iz Nacionalne akademije za javnu upravu.

2. U Centru za stručno usavršavanje Kruševac od 7 do 8. avgusta 2019. godine sprovodi se obuka koja je u funkciji razvoja digitalnih kompetencija zaposlenih u javnoj upravi pod nazivom: "Obrada teksta".

word

Obuku organizuje Nacionalna akademija za javnu upravu u okviru opšteg programa kontinuiranog stručnog usavršavanja zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave sa cilјem osposoblјavanje polaznika za pravlјenje, menjanje i pripremu dokumenata u programu MS Word.

Realizator obuke je Jovan Aleksić.

3. palata

U skladu sa uslovima Javnog poziva za akreditaciju sprovodilaca programa stručnog usavršavanja u javnoj upravi koji je raspisala Nacionalna akademija za javnu upravu, ustanova Centar za stručno usavršavanje Kruševac ispunila je sve uslove u pogledu potrebnih kadrova, prostora, opreme i sredstava.

napa1

Rešenjem Nacionalne akademije za javnu upravu od 10.07.2019. godine Centar za stručno usavršavanje Kruševac se akredituje za sprovodioca programa stručnog usavršavanja u javnoj upravi za sledeće oblasti:

• Sistem javne uprave
    • Upravlјanje u javnoj upravi
    • Javne finansije
    • Upravlјanje međunarodnom razvojnom pomoći i fondovima EU
    • E-uprava i digitalizacija
    • Lični razvoj i veštine
    • Strani jezici
    • Trening trenera
    • Lokalni razvoj i investicije u lokalnoj samoupravi
    • Obavlјanje i razvoj komunalnih delatnosti
    • Društvene delatnosti u lokalnoj samoupravi
    • Zaštita životne sredine
    • Bezbednost u lokalnoj zajednici

i upisuje u Evidenciju sprovodilaca obuka.

4. U Rektoratu Univerziteta u Beogradu 15.7.2019.god. Centar za promociju nauke dodelio je priznanja dobitnicima finansijske podrške u okviru Javnog poziva za 2019. godinu. Naučnom klubu Kruševac pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac dodelјeno je priznanje za unapređenje promocije i popularazaciju nauke u Srbiji. Nagradu je primio direktor Nenad Stanojević.

cpn-p

Ove godine je odobreno 55 projekata za finansiranje u tri različite kategorije,od kojih su 28 projekata promocije nauke u naučnim klubovima. Naučni klub Kruševac dobio je finansijsku podršku za tri projekta:

• Tajne vodenog Zmaja - jezero Ćelije, autor Olivera Kolarić
    • Hemija - svuda oko nas, autor Sandra Tomić
    • Robox, autor Aleksandar Mitić

Svečanoj dodeli prisustvovao je prof. dr Petar Marin, prorektor za nastavu Univerziteta u Beogradu, prof. dr Vladimir Popović, državni sekretar u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, kao i predstavnici Centra za promociju nauke i nagrađeni.

5. U Palati Srbije 15.07.2019. godine na poziv direktora Nacionalne akademije za javnu upravu, Dražena Marovića organizovan je sastanak direktora Centara za stručno usavršavanje Srbije sa predstavnicima Nacionalne akademije za javnu upravu.

napa

Glavna tema sastanka bila je vezana za unapređenje saradnje u oblasti sprovođenja obuka namenjenih zaposlenim u javnoj upravi. Ispred Centra za stručno usavršavanje Kruševac sastanku je prisustvovao direktor Nenad Stanojević.