Први дан нове школске године у Основној школи Владислав Савић Јан у Паруновцу био је испуњен узбуђењем и радошћу, како за ученике, тако и за њихове родитеље и учитељице. Посебно свечано било је за ђаке прваке, који су по први пут закорачили иза школских клупа.

– Желим вам срдачну добродошлицу на почетку нове школске године. Првог септембра посебно се радујемо доласку наших ђака првака, радо се сећамо како је било када смо ми полазили у школу и одлично разумем како се данас осећате. Првог дана сте у своје школске торбе ставили много радости, још више великих очекивања и можда мало несигурности због свега новог што вас чека, ако вам школа буде најтежа брига и ако будете узорни ђаци велика очекивања неће заостати. Имате разлога да се радујете јер ћете овде стећи пријатеље и много знања – рекао је директор школе Иван Илић.

Овог посебног дана у паруновачкој школи обележава се почетак образовног пута за укупно 34 ђака првака, распоређена у два одељења по 17 ученика. Са новим пријатељствима која ће тек бити створена и многим лекцијама које их чекају, ова школска година обећава да ће бити пуна учења, раста и незаборавних тренутака за све нове ученике и њихове учитеље.