ДОБРОДОШЛИ

НА ЗВАНИЧНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ "ВЛАДИСЛАВ САВИЋ ЈАН" ПАРУНОВАЦ

133 ГОДИНE РАДА И ПОСТОЈАЊА

Основна школа „ Владислав Савић Јан“

Налази се у приградском насељу Паруновац. Основана је 1890.године и већ 133 годинe образује и васпитава мештане 9 месних заједница: Паруновца, Капиџије, Текија, Гаглова, Пасјака, Бовна, Малог Шиљеговца, Новог Села и Дедине. Поред матичне осмогодишње школе, школа има још 5 издвојених сеоских школа са девет одељења.Школа има 412 ученика распоређених у 26 одељења и једно одељење продуженог боравка за потребе разредне наставе. Школска зграда у којој школа ради састављена је од старог (1960 год.) и новог ( 1987 год.) дела са укупном квадратуром од 2. 870 квадрата, има и фискултурну салу и двориште површине преко два хектара. Настава се изводи у две смене и кабинетског је типа. Школа има и библиотеку, медијатеку, кабинет информатике, фискултурну салу и мини спортски центар.  Више о школи прочитајте ОВДЕ.

Новитети у Google учионици за школску 2020/2021.

Пошто је модел рада у новој школској години познат, Google се потрудио да омогући лакше придруживање одељењу и часу помоћу линка који се може делити чак и путем комуникацијских апликација као што су WhatsApp, Viber ili SMS . Међутим, наставницима је најинтересантнија измена што ће одсад бити омогућено праћење оригиналности ученичких радова. На овај начин спречава се могућност било каквог плагирања, односно слања истих радова више ученика у оквиру истог одељења или разреда. Добијене извештаје о оригиналности ученичких радова наставници могу преузети и даље поделити одељењском старешини, родитељима или ученицима на исправку

Новитети стижу и за GSuit  администраторе, који ће имати могућност да провере метрике ангажовања и рад свих ученика и наставника – корисника Google учионице. Подаци који се добију пружиће увид у трајање рада свих учесника. На овај начин наставници ће моћи да провере колико ученици проводе времена у Google  учионици и како међусобно комуницирају.

Ово су само неки од преко 50 новитета које Google уводи да олакша ученицима и наставницима рад у онлајн-окружењу. Како бисте се упознали са новим могућностима и научили како да креативно примените различите дигиталне алате који се интегришу са  Google  учионицом, придружите се првом и највећем онлајн образовном самиту у Србији.