Вулкан знање

Након проглашења Ванредног стања у Републици Србији и обуставе рада у школама, издавачка кућа Вулкан издаваштво, Вулкан знање, показује солидарост и пружа допринос образовању. Свим наставницима и ученицима на територији целе Републике Србије омогућавамо бесплатно коришћење дигиталних и одобрених уџбеника за 1, 2, 5. и 6. разред урађених по новом Плану и програму наставе и учења. Уз наше најсавременије дигиталне уџбенике свим наставницима и учитељима омогућено је формирање дигиталнoг одељења и рад са децом и од куће.

Сви наставници на територији Републике Србије преко најсавременије платформе за дигиталне уџбенике Mozaik education на којој се налазе одобрени уџбеници Вулкан знања, могу да:

• формирају своје дигитално одељење;
  • шаљу ученицима домаће задатке;
  • шаљу додатни садржај – своје задатке, анимиране презентације и вежбе;
  • прате резултате рада ученика.

Ученици дигиталне уџбенике могу да користе на свим оперативним системима – Windows, Android i iOS, као и на свим претраживачима. За слање домаћих задатака наставници инсталирају апликацију mozaBook која се инсталира на Windows рачунару, а сви резултати рада могу да се прате и преко интернет претраживача.

Осим формирања дигиталног одељења, наставник који користи наше уџбенике има приступ целокупној бази Вулкан знања и платформе Mozaik education, коју чини:

• преко 1300 3D анимација,
  • 1200 видео-записа,
  • 800 аудио записа,
  • 5000 слика,
  • 120 алата и игрица
  • многобројни едукативни тестови и вежбе.

Слободан приступ нашој богатој архиви омогућавамо и учитељима/наставницима 3, 4, 7. и 8. разреда, како би пронашли додатне садржаје за онлајн наставу. Дигитални уџбеници Вулкан знања могу се користити и офлајн и онлајн.
Сви наши корисници који имају налог на сајту Вулкан знања и активиране наставничке лиценце, могу аутоматски да активирају формирање дигиталних одељења и слање домаћих задатака.

УПУТСТВО ЗА СЛАЊЕ ДОМАЋИХ ЗАДАТАКА

Сви нови заинтересовани корисници треба да направе кориснички налог на сајту Вулкан знања/Регистрација корисника и унесу код за активацију Нове наставничке лиценце - VULKANEZNANJE-2020, а потом да прате даља упутства. Када се покрене mozaBook, у претрази потражити уџбенике Вулкан знања.

РЕГИСТРАЦИЈА КОРИСНИКА

У време када је комуникација кроз дигиталне канале најважнији део наше свакодневице – омогућавамо вам да користите све наставне садржаје кроз учење на даљину.

С поштовањем,
Нада Осмајић Директорка издавачке куће „Вулкан знање“