19616

Ваш IP 54.224.203.224
2017-10-19

Сарадња школе са Дечјим одељењем Народне библиотеке у Крушевцу

Наша школа има богату и веома успешну сарадњу са Дечјим одељењем Народне библиотеке у Крушевцу. Ученици наше школе радо посећују библиотеку како за читање обавезних програмом предвиђених дела домаће лектире тако и за коришћење рачунара.

На почетку школске године, наши прваци добијају бесплатне чланске карте као и веома занимљиву промоцију библиотечног фонда. То је био разлог посете и дружења бибилиотекарки Дечјег одељења Народне библиотеке у Крушевцу Јелене Перовић и Светлане Васић са нашим ученицима 23.октобра 2014.год. Том приликом у промотерском делу дружења библиотекарке су ученике упознале са библиотечним фондом Дечјег одељења и садржајима које ово одељење пружа својим корисницима, ученицима I разреда уручиле бесплатне чланске карте док су кроз песму, игру, глуму и рецитовање наши ученици приказали краћи културно-уметнички програм и својим умећем одушевили присутне. Реализатори овог програма били су ученици I разреда као и ученици- чланови ритмичке, рецитаторске, драмске и новинарске секције са својим наставницама учитељицама Лидијом Вукашиновић, Наташом Костић, Слађаном Петровић и Ксенијом Алексић.

Фотографије приказују мали део тога дружења....

Прилог припремила новинарска секција школе- млађи разреди