19505

Ваш IP 216.244.66.250
2018-02-23

Поздрав деци Србије из космоса од руског космонаута Сергеја Рјазанског (2017.)

На отварању Недеље руског филма у Србији „Бајке детињства“ десило се нешто што нико од присутних није очекивао.

Продуцент Филип Кудрјашов је приредио велико изненађење свој присутној деци. Свог пријатеља космонаута Сергеја Рјазанског, који се тренутно налази на Међународној свемирској станици замолио је да сними поздрав из свемира за децу из Србије која ће посетити Недељу руског филма.

„Драги млади гледаоци из Србије, поштована господо, пријатељи, сународници, руски кинематографи, шаљем вам поздраве из Међународне свемирске станице“, рекао је Рјазански. „Недавно смо прелетели изнад Србије и наравно, изнад вашег главног града — Београда. Веома сам срећан што сви ви присуствујете отварању Недеље руског филма ’Бајке детињства‘ јер без бајки, без дечје фантазије, не би било летова у свемир, ни нових открића ни нових успеха. Недеља руског филма у Србији ’Бајке детињства‘ се овај пут одржава у години која је за нас веома посебна — шездесетогодишњици почетка свемирске ере јер је 4. октобра 1957. године наша земља лансирала први вештачки сателит ’Спутњик‘. То је допринело почетку великог свемирског пута. На фестивалу ћете видети одличне анимиране филмове реномираних руских студија и игране филмове који су добили бројне престижне награде. Посебно бих желео да поменем најновији свемирски блокбастер ’Време првих‘ о изласку првог човека у отворени свемир — о историји Алексеја Архиповича Леонова. Обавезно погледајте! Можда ће неко од вас пожелети да постане астронаут, први астронаут у Србији. Да, веома је тешко бити први, али ће твоје име остати записано у времену. Иначе, данашње обраћање из свемира је прво у историји наших земаља. Драги пријатељи, гледајте руске дечје филмове, филмове који вас уче да будете бољи људи. Астронаут Роскосмоса Сергеј Рјазански“.

„Оно што је најважније јесте да су све пројекције бесплатне. Како је подршку овом пројекту дало и Министарство просвете, науке и технолошког развоја очекујемо и велики број ученика из основних школа, који ће долазити у организованим посетама, са општина на којима су организоване пројекције. Извршну продукцију овог догађаја потписује Омладинско позориште ДАДОВ“, наводи се у саопштењу.