2087

Ваш IP 54.242.236.164
2018-02-20

Сајам образовања и професионалне оријентације (2017.)

У Хали спортова у Крушевцу одржан је Сајам образовања и професионалне оријентације. Циј је упознавање ученика осмог разреда са образовним профилима и смеровима које нуде средњошколске утанове и на тај начин се олакша избор будућег занимања.

Представило се 11 средњих школа из Расинског округа, три дома ученика, Народна библиотека, Центар за стручно усавршавање, Војска Србије, Агенција за регионални развој и Национална служба за зпошлкавање, наводи начелник школске управе Зоран Асковић.

Сајам образовања и професионалне оријентације отворила је помоћник градоначелника за друштвене делатности Јелена Милановић. Око 2500 ученика из Крушевца и Расинског округа завршиће осми разред, а око 2400 је слободних места у средњим школама.Сајму су присуствовали народни посланик др Весна Ракоњац, помоћници гардоначелника, директори јавних предузећа и установа као и директори основних и средњих школа.

Организатори су Школска управа Крушевац у сарадњи са Националном службом за запошљавање – филијала Крушевац, Регионалном привредном комором, и Спортским центром, а покровитељ манифестације је Град Крушевац.