Ваш IP 66.249.64.144
2017-12-14

Наша школа на обележавању Дана енергетске ефикасности: Радионице, Филм, Изложба слика

У организацији Центра за Стручно усавршавање града Крушевца и Француског института, у оквиру обележавања Дана енергетске ефикасности, у поменутом Центру реализоване су радионице, Пројекција филма НАУК НИЈЕ БАУК и изложба слика.
Мото пројекта који се одржава до 13. Марта је ОБНОВИТЕ ЕНЕРГИЈЕ, Учествују све основне школе Расионског округа.

Како би одговорио на стално повећање потребе за енергијом, човек је кренуо у праву потрагу за благом. То се међутим не дешава без последица: неједнакости између народа, сукоби, неизвесности климатских промена представљају ризике којима су људи изложени. Научно истраживање игра кључну улогу у снабдевању трајним и чистим изворима енергије.
Ова изложба на француском и српском језику бави се питањима приступа изворима енергије у земљама у развоју, побољшавања енергетске ефикасности у индустријализованим земљама и прибегавања коришћењу обновљивих извора енергије на локалном, регионалном и светском нивоу.

Ученици ОШ „ Владислав Савић Јан“ у Паруновцу са својим наставницима техничког и информатичког образовања у Центра за Стручно усавршавање града Крушевца у оквиру обележавања Дана енергетске ефикасности.

Пројекција филма са радионице - C'est pas sorcier -NOUVELLES ENERGIES : LA PLANETE CARBURE AU VERT

НОВЕ ЕНЕРГИЈЕ - ЗЕЛЕНО ГОРИВО