Ваш IP 107.22.30.57
2017-08-23

Угледни час – одељење IV/2

10.октобра 2014.год. пред препуном учионицом присутних колега и колегиница као и директором школе проф.Иваном Илићем, помоћником директора проф. Аном Грковић и педагогом школе Сузаном Коматином одржан је Угледни час из српског и енглеског језика у одељењу IV/2,а у реализацији учитељице проф. Слађане Петровић и наставнице енглеског језика проф. Марине Јанковић. Асистенти су биле и учитељице проф. Лидија Вукашиновић и проф. Ксенија Алексић.

Иновација која је у току наставе приказана била је интеграција и повезивање раније стечених знања из енглеског и примена у српском језику садржаја из граматике „Личне заменице – Revision“ (кореалација ова два наставна предмета) кроз тимски рад два наставника-предавача и два наставника асистента, а све уз активно учешће чланова драмске и новинарске секције.  Усвојен је циљ часа који је био истакнут на самом почетку „повезивање знања о личним заменицама које су ученици прво научили у енглеском, а потом и у српском језику“. Самим тим тип часа је био обрада (српски језик) и утврђивање (енглески језик).

Час је био успешан и стимулативан. Приказан је висок степен мотивисаности код ученика који су били веома активни, а тиме и доказали да поседују високи ниво знања из граматике што се може видети и на овим фотографијама...

Прилог приредила новинарска секција школе