2044

Ваш IP 164.132.161.79
2017-12-13

Почела је обука наставника новог наставног предмета Техника и технологија

У Центру за стручно усавршавање Крушевац 05.11.2017. године почела је са реализацијом обука наставника за увођење новог наставног предмета Техника и технологија и примену релевантних програмских садржаја са циљем да се предметни наставници обуче да примене нови наставни план и програм за 5. разред основне школе, као и да се упознају са међупредметним компетенцијама са фокусом на предузетништво и примене пројектну наставу и релевантне програмске садржаје усмерене према исходима.

Обука садржи четири теме:
◾Наставни програм предмета Техника и технологија,
◾Однос међупредметних компетенција и наставног програма Технике и технологије,
◾Предузетништво као међупредметна компетенција и
◾Пројектна настава.
Обука се спроводи на националном нивоу, у организацији Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања и Завода за унапређивање образовања и васпитања. Реализатори су били: Миодраг Пешић и Дејан Стевановић.

Обуку похађали наставници наше школе Бојан Зоњић и Братислав Момчиловић.