Ваш IP 54.161.3.96
2017-11-18

Дечја недеља (2017.)

Традиција обележавања Дечје недеље у свету и код нас веома је дуга. Дечја недеља се традиционално одр­жава у првој седмици октобра, у циљу скретања пажње јавности на децу и младе, на по­требе и права деце и младих у породици, друштву и локалној заједници, на њихова пра­ва да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење свих сво­јих потенцијала.

Поводом обележавања Дечје недеље (од 02.10. до 08.10. 2017.год. ) чији је овогодишњи мото„Градимо мостове међу генерацијама – за радост сваког детета“у нашој школи су ученици млађих разреда са својим учитељицама (тимски рад) реализовали следеће активности:

Остале слике ускоро у галерији

* понедељак, 02. октобар – „ Воћни дан“

Правилна исхрана деце је кључни фактор раста и развоја сваког детета.Воће као и поврће богато је витаминима, минералима,антиоксидантима и водом. То су основне градивне материје у организму и важне су за  раст и развој. Ученици су међусобно (међуодељенски) разменили ове намирнице  и притом уочили значај воћа и поврћа у њиховој исхрани, а све под мотом „За радост сваког детета, здраву храну другарски делимо на пола...“.

* уторак, 03. октобар – ликовна радионица „Градимо мостове међу генерацијама – за радост сваког детета“ (школско двориште). Изложба ликовних радова са ове радионице постављена је у холу школе.

* среда, 04. октобар – Дан физичке активности (полигон спретности- међуодељењска такмичења у трчању у џаку,надвлачењу конопца, преношењу лоптица, гађању постављених циљева…)

* четвртак, 05. октобар – Дечји вашар (школско двориште)

* петак, 06. октобар – Завршна приредба у холу школе

За учешће и постигнуте резултате ученици и одељења  награђени су дипломама....