Ваш IP 66.249.64.144
2017-12-14

Угледни час - орнаментика (2017.)

Уочи Нове године, тачније, 28.децембра 2016.год. у одељењу III/1 одржан је Угледни час из ликовне културе у корелацији са музичком културом,српским језиком и народном традицијом. Час је реализован тимским радом учитељица Лене Раушевић, Весне Словић и Ружице Станковић док су асистенти на часу биле наставница енглеског језика Јелена Ђокић и учитељица Ксенија Алексић.

Наставна тема која је овом приликом  реализована била је из области орнаментике,односно, наставна једниница „Шаре и украси“. Ученици су у потпуности усвојили појам „орнаментика“ кроз музику и игру као и  коришћење ppt презентације у настави. Уочавали су  моделе орнаментике на предметима у окружењу (ваза, ћилим, одећа), затим украшавали припремљене шаблоне новогодишњих украса и исте постављали на јелку у учионици, а  притом развијали способности тражења различитих путева за решавање ликовног проблема ритма и орнамента као и смисао за естетске декорације.

Ученици су били веома активни и  у духу новогодишњих празника ведри и расположени за активности које су им биле предложене.